Kanser Artışı Marketlerden mi Geçiyor?

Kanser Artışı Marketlerden mi Geçiyor?

Sağlıklı beslenme ve gelecek konulu söyleşide Onkoloji Uzmanı Doktor Yavuz Dizdar, dikkat çekici uyarılarda bulundu. Sağlıklı beslenme ve sağlıksız beslenme arasındaki çarpıcı örnekleriyle vatandaşları birçok konuda uyarmak istediğini de belirtti. Endüstriyel üretim, tarım ilaçlarının yaygın kullanımı, GDO’lu besinlerin kanser gelişimini arttırdığının altını çizdi.

Market Yoğurtlarında ki Tehlike

Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, insan yaşamını kolaylaştırmak amacıyla üretilen kimyasalların aslında zaman içerisinde bir tehdit haline gelmesi konusunda uyarılarda bulundu. Dizdar; marketlerden alınan yoğurtların bozulmamasını örnek göstererek aynı şeyin sütlerde de geçerli olduğunu UHT teknoloji ile steril edilen ambalajlı ürünlerin 1 aya kadar dayanabildiğini ancak bunun büyük bir tehdit olduğunu söylüyor.

Günlük Etiketli Yoğurtlar ve Sütler de mi Tehlikede?

Günlük etiketleri ile satılan sütlerin 3 gün içinde tüketilmesi gerekiyor. Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, UHT ambalajlı süt ve süt ürünlerinin çok daha uzun süre bozulmadan durması ve tüketimi vücuda zarar verebilecek kimyasalları barındırdığını söylüyor. Dizdar, hazır yoğurdun ya da hazır sütlerin yerine mahalle sütçülerine sahip çıkılması gerektiğinin de altını çiziyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ziyaretçi
Trend Topic Satın al