Karatay Hoca’dan Kahvaltı Önerileri

Karatay Hoca’dan Kahvaltı Önerileri

Sıradışı önerileri ile meslektaşlarının bile tepkilerine neden olan Prof. Dr. Canan Karatay kahvaltı sofralarından eksik edilmemesi gereken ürünleri açıkladı. Listenin başında tereyağı, peynir, fındık, fıstık ve döner bulunuyor.

Diyet Önerisinde Bulunmuyorum

Canan Karatay tüm önerilerinde herhangi bir diyetten bahsetmediğini sadece vücudun alması gereken besinleri insanlara anlattığını vurguluyor. Vücuda giren zararlı bir madde yüzünden hastalık başladığını ve hangi maddelerin bu hastalığı önlediğini açıklamaya çalıştığını da ekliyor.

Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri ile söyleşi gerçekleştiren Karatay, gençliğin çok önemli olduğunu, sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için sağlıklı beslenme olması gerektiğini ve sağlam kafanın ancak sağlam vücutta bulunacağını söyledi. Şeker gibi bazı hastalıkların da vücuttaki bir bazı hormonal enzim ve materyal eksikliğinden kaynaklandığını, ilaç alınmamasıyla ilgisi olmadığını da görüşleri arasına ekledi.

Kahvaltıda et yenip yenmeyeceğine dair görüşü sorulduğunda ise aslında kahvaltıda et yenmesi gerektiği görüşünü dile getiren Karatay, sadece yanında pilav, ekmek, patates kızartması gibi besinlerle birlikte tüketilmesini önermediğini de öğrencilere aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ziyaretçi
Trend Topic Satın al