Son dakika , Adnan Oktar Gözaltına Alındı !

Son dakika , Adnan Oktar Gözaltına Alındı !

A9 Televizyon kanalının sahibi ünlü iş adamı Adnan Oktar bu sabah düzenlenen hava destekli operasyonla gözaltına alındı .

Son dakika ! Sabah saatlerinde Adnan Oktar ve ekibine büyük bir operasyon gerçekleştirildi . Adnan Oktar Suç Örgütüne mensup olmaktan dolayı 235 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı . Yakalama kararı çıkartılanlar arasında bulunan ve örgütün lideri Adnan Oktar operasyon haberini alır almaz evi terk etmeye hazırlandı fakat polisler tarafından kıskıvrak yakalandı . Sağlık kontrolleri için haseki eğitim ve araştırma hastanesine getirilen Adnan Oktar hastaneye girerken ; ‘Bunlar ingilizlerin oyunu’ dediği duyuldu .

 

Örgüte yönelik suçlamalar arasında ; Zorla adam alıkoyma , Çocuk istismarcılığı , Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak , Cinsel saldırı , Reşit olmayanlarla cinsel ilişki kurma , Terörle mücadele kanuna muhalefet gibi tam 32 ayrı suçlama bulunuyor . Operasyon kapsamında Adnan Oktarın çengelköyde ki evine , canlı yayınların yapıldığı A9 TV’ye ve 5 ayrı ilde farklı adreslere eş zamanlı operasyon yapıldı .

 

Emniyetin yaptığı açıklamaya göre hakkında bir çok suçlama bulunan Adnan Oktar ve örgüt üyeleri başarılı bir operasyon ile gözaltına alındılar .

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ziyaretçi
Trend Topic Satın al