TEOG’suz Yeni Dönem

TEOG’suz Yeni Dönem

Çok fazla konuşulan ve merak edilen TEOG’la ilgili tüm çalışmalar tamamlandı. Yeni eğitim modelinde öğrenciler büyük çoğunluğu yerli yerleştirme ile mahallesindeki okullara yerleştirilecek. Sınavla ve sınavsız olarak öğrenci alacak olan liselerin belirlenmesi ile çalışmalar sona erdi. Sınava girmek için hazırlanan öğrencilerin 2 ay gibi bir zamanı kaldı. Liselere giriş sınavı tarihi 2 Haziran 2018 de yapılacak. Uzmanlar öğrencilere ALES sınavlarını indirerek çalışmasını önerdi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin öğrenci ve okul kontenjanlarının belirlendiğini, fen ve sosyal bilimler liseleri proje okullarının listesinin de belirlendiğini ve bu ay sonu açıklanacağını belirtti.

Bol Bol Test Çözün

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Hatice yılmaz, öğrencilere kaliteli testler çözmesini önerdi. Bu dönemde öğrencilere bol bol test çözmeleri gerektiğini, yanlış çözdüğünüz sınavların doğrusunu öğrenerek eksiklerinizi giderin önerisinde bulundu. Çok fazla soru çözeceklerine daha az ama doğru sorular çözmeleri önerisini verdi.

Yerleştirme Takvimi

Sınavsız kayıtlar Anadolu, Mesleki ve Teknik Anadolu ile Anadolu İmam Hatip liselerini kapsayacak. Her bölge için her okul üründen 9 lise bulunacak. Öğrenciler 5 tercih yapacak. Yerleştireme sonuçları ile temmuz sonunda açıklanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ziyaretçi
Trend Topic Satın al