YKS Sınavının Ertelenmesi İle İlgili YÖK Açıklama Yaptı

YKS Sınavının Ertelenmesi İle İlgili YÖK Açıklama Yaptı

Erken seçim kararı verilmesi sebebiyle sınav takviminin bir hafta bir hafta ertelenmesiyle alakalı olarak YÖK Başkanı olan Prof. Dr. Yekta Saraç açıklama yaptı. Başkan bir hafta ertelemenin öğrenciler açısından şans olarak niteledi.

Öğrencilere 1 Hafta Fazladan Zaman

YÖK Başkanı ÜNİDAP toplantısı için Erzurum’a geldi. Vali’ye ziyarette bulunan Başkan, YKS sınav ertelemesi ile ilgili sorulan soruları cevapladı. Sorulan sorulara, seçim kararı sebebiyle bir düzenleme yapılması gerektiğini, bu yüzden sınavın 1 hafta ileri alındığını söyledi. Yapılan bu değişikliğinde öğrencilerin yararına olduğunu sözlerine ekledi.

Başkan Erzurum’da 15 üniversite rektörü ile toplantı yapacak. Saraç ayrıca ilde iki tane önemli üniversite olduğunu ve bunlardan birinin öğrenci sayısı olarak ülkemizde 2. sırada olduğunu, diğerinin de yeni kurulan ama hızlı bir gelişim sağlayan bir üniversite olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi

Saraç, Malatya’ya açılması planlanan Turgut Özal Üniversitesinin talimatını Cumhurbaşkanının verdiğini söyledi. YÖK tarafından ön hazırlığın yapıldığını ve yasama yolu ile kurulumun yapılacağını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ziyaretçi
Trend Topic Satın al