Yüksek Öğretim Sınavının Geç Başvuruları İçin Son Tarihler

Yüksek Öğretim Sınavının Geç Başvuruları İçin Son Tarihler

Yüksek Öğretim Sınavı (YKS) için ilk başvuru tarihlerini kaçırmış olan öğrenciler için geç başvuru tarihlerinin açıklanması bekleniyordu. ÖSYM tarafından düzenlenen YKS’nin geç başvuru tarihleri açıklandı. İlk paylaşılan tarihleri kaçırarak sınava başvuramayan öğrenciler geç başvuru ile sınava katılım sağlayabilecekler.

YKS İlk Başvurular Tamamlandı

Üniversite öğrenimine geçecek olan milyonlarca öğrencinin beklediği sınav Yüksek Öğretim Sınavında 2018 yılı için geri sayım başladı. Öğrenciler bu sınavda alacakları puanın sonucunda başvurmak istedikleri üniversite puanlarına ulaşmaya çalışacaklar. Milyonlarca öğrencinin üniversite öğrenim kaderini belirleyecek olan bu sınav için başvuru tarihleri 21 Mart 2018 tarihi itibariyle sonlanmıştı.

ÖSYM Sınav İçin Öğrencilere Geç Başvuru Hakkı Tanıyor

ÖSYM başvuruları biten sınav için geç başvuru kabul edeceği açıklamasını yaparak yeni tarihleri paylaştı. Buna göre öğrenciler 4 Nisan 2018 tarihine kadar YKS için başvuruda bulunabilecekler. Sınav için talep edilen başvuru ücretini ise başvuru günü içerisinde yatırmayan aday öğrencilerin başvuru talepleri reddedilecek. Bu nedenle adayların başvuru günü içerisinde sınav ücretini ilgili bankalara yatırmaları son derece önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ziyaretçi
Trend Topic Satın al